mObywatel

Ministerstwo Cyfryzacji

★ 3.5Wersja 3.1.1 (18.119)

Wiarygodny informator dot. koronawirusa SARS-Cov-2 (COVID-19)
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Znajdziesz tu wiarygodne, oficjalne i aktualne informacje na jego temat. Dowiesz się, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich. Wszystkie publikowane informacje to komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, opracowane na podstawie danych ECDC oraz WHO.

mTożsamość
Najprostszy sposób na wylegitymowanie się lub okazanie danych. Możesz to zrobić wszędzie, gdzie wprost nie jest wymagany plastikowy dowód osobisty lub paszport. Gdzie? Np. na poczcie (przy odbieraniu „poleconych”), w pociągach, podczas wyborów, przy zakładaniu kart lojalnościowych, na siłowni, w sklepie, w recepcji, w przychodni, przy korzystaniu z innych usług. Z mTożsamości nie skorzystasz m.in. u notariusza, w sądzie, w banku, rejestrując kartę SIM.
Więcej: https://www.gov.pl/web/mobywatel/mtozsamosc
mTożsamość możesz zweryfikować wizualnie, funkcjonalnie i kryptograficznie, czyli z użyciem aplikacji mWeryfikator (warunkiem jest używanie smartfonów z tym samym systemem).

eRecepta (Internetowe Konto Pacjenta)
Twoje eRecepty zawsze pod ręką. Na liście znajdziesz recepty, które wystawiono dla Ciebie, dla Twoich bliskich oraz innych osób, od których otrzymasz pełnomocnictwo (ustawiasz je na https://pacjent.gov.pl). Usługa jest częścią Internetowego Konta Pacjenta (IKP).
Receptę zrealizujesz, okazując farmaceucie kod QR. Możesz również podać numer PESEL osoby, na którą wydana została recepta i kod z aplikacji.
Usługa wymaga dostępu do Internetu. Jeśli chcesz mieć dostęp do eRecepty offline - pobierz ją na urządzenie przed wizytą w aptece (korzystając z odnośnika „Pobierz PDF” umieszczonego na eRecepcie).

mPojazd
Odzwierciedla dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, karcie pojazdu i potwierdzeniu polisy OC. Z usługi skorzystasz pod warunkiem, że jesteś „wpisany w dowód rejestracyjny”. W aplikacji nie zobaczysz samochodów wypożyczonych, firmowych, czy leasingowanych.
Uwaga! mPojazd nie łączy się z siecią bez Twojej zgody, aby pobrać nowe informacje o ubezpieczeniu lub badaniu technicznym, musisz samodzielnie wybrać opcję „odśwież dane”.

mLegitymacja szkolna
Zapomnij o noszeniu tradycyjnej legitymacji. Pokazując mLegitymację potwierdzasz, że jesteś uczniem, korzystasz z ulg. To ważne! Legitymację możesz aktywować, używając kodów otrzymanych w sekretariacie szkoły (pod warunkiem, że szkoła ma podpisane porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji).

mLegitymacja studencka
mLegitymacja studencka działa tak, jak tradycyjny dokument. Dzięki niej potwierdzisz, że jesteś studentem, skorzystasz z ulg. Sprawdź, czy Twoja uczelnia wydaje ten dokument.

Polak za Granicą
Podstawowe informacje dotyczące obyczajów, kultury i dogodnych sposobów podróżowania w danym kraju. Dowiesz się, jak skontaktować się z ambasadą i konsulem.

Jak gwarantujemy bezpieczeństwo danych?
Dane zapisane w telefonie są zaszyfrowane i podpisane certyfikatem wydanym przez Ministerstwo Cyfryzacji. Certyfikat potwierdza autentyczność danych.
Dostęp do danych zabezpieczony jest hasłem, które ustawiasz przy aktywacji aplikacji.

Gdzie znajdziesz więcej informacji?
Zajrzyj na stronę https://www.gov.pl/mobywatel oraz do Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Cyfryzacji (zakładka „Publiczna aplikacja mobilna”).

Wsparcie techniczne
Jesteśmy pod numerem: 42 253 54 74 (w dni robocze, w godz. 7.00-18.00). Możesz również do nas napisać: [email protected]

Co dalej?
Cały czas pracujemy nad rozwojem aplikacji. Masz pomysł na kolejne usługi? Napisz do nas: [email protected]

Coś nie działa lub masz nowszą wersję, która działa na Twoim Huawei?